DONJI SREM ISPAO IZ PRVE LIGE SRBIJE - VELIKA TRI BODA OPSTANKA - PRVA LIGA SRBIJE: DONJI SREM – KOLUBARA 0:1 - UBEDLJIV PORAZ DONJEG SREMA U BAČKOJ PALANCI - POBEDA DONJEG SREMA U 26 KOLU PLS - PORAZ U "SREMSKOM DERBIJU" - PORAZ DONJEG SREMA U ČELAREVU - DONJI SREM U 24 KOLU PLS SUTRA GOSTUJE ČSK PIVARI - FK JANJINA (GRČKA) : FK DONJI SREM (SRBIJA) 1:0 - U PRIJATELJSKOJ UTAKMICI DONJI SREM SE DANAS SASTAJE SA FK JANJINE

PORAZ U „SREMSKOM DERBIJU“

FK”INĐIJA” – FK”DONJI SREM” : 3:0

strelci:Inđija( 47 minut Georgijević,52 minut Jovanović, 78 minut Lemajić)

kartoni: Inđija( Lemajić) Donji Srem(Đorđević,Popović)

INĐIJA:Stanivuković,Vico,Kostić( od 78 Knežević), Bosanćić,Jović,Simunović,Todić,Jovanović,

Lemajić,Georgijević(od 67 Srbijanac),Dimitrov( od 46 Vujasin)

DONJI SREM: Šegavac,Dirnbek,Gluhović,Šušnjar M,Šušnjar A,Mitrušić( od 59 minuta Nnamani),

Đorđević,Popović( od 89 minuta Vidović),Soldatović,Šalipur( od 50 minuta Arsenović),Čigoja.

Pred oko 150 ljubitelja fudbala na gradskom stadionu u Inđiji odigrana je prvenstvena utakmica 25 kola Prve lige Srbije.Pravdu je delio sudija iz Novog Sada Minaković Nenad.Viđena je dobra fudbalska predstava dva zainteresovana rivala za bodove u kom je Inđija u drugom poluvremenu bila dominantnija ekipa.

U 16 minutu udarac Soldatovića van kaznenog prostora ali brani Stanivuković.U 18 minutu korner za Donji Srem izvodi Čigoja odbijena lopta do Soldatovića udarcem je izblokiran lopta odlazi do Šalipura koji sa sedam metara udarcem ali preko prečke.U 22 minutu prodor Georgijevića po levoj strani udarac iskosa sa ivice kaznenog prostora ali na mestu mladi golman Donjeg Srema Šegavac.U 44 minutu prodor Dimitrova po levoj strani udarac iskosa sa 16 metara ali pravo u ruke Šegavcu.Na pauzu se otišlo rezulatom 0:0.

U drugom poluvremenu na samom početku utakmice viđen je prvi pogodak za domaćina u 47 minutu Georgijević se našao sam između dva igrača Donjeg Srema i udarcem sa 16 metra matirao Šegavca za 1:0.

Nije se puno čekalo na drugi pogodak već u 52 minutu centrirana lopta sa leve strane pogodila odbranu Donjeg Srema odbila se do Jovanovića koji sa 16 metara udarcem šalje loptu u suprotni ugao za 2:0.

U 78 minutu dobijena lopta u prostor Lemajić udarcem sa 15 metra matira golmana Šegavca za konačnih 3:0 za domaćina.

Narednu prvenstvenu utakmicu 26 kola Prve lige Srbije Donji Srem na svom stadionu dočekuje Radnički 1923 iz Kragujevca.Utakmica se igra u nedelju od 17 sati.